Monteverde - California Teal

magyar

Ezt a tintát a legutóbbi toll találkozón kaptam, baráti segítséggel érkezett Amerikából. :smiley: Őszintén szólva nem erre számítottam, nem csak a név miatt, nekem a teal kékes-zöldet jelent, hanem a neten látott minták alapján. Nem rossz szín, jól viselkedik a tollban és még sheen-je is van, rózsaszínes, de nem egy kékes-zöld, hanem zöld amiben talán van kék, csak nem veszem észre. :smiley:
A toll amiben kipróbáltam szintén új, az előbb említett baráttól kaptam ajándékba mikor elmentünk a Fiókba. :smiley: Na annak a színe olyan amilyenre számítottam a képek alapján. Halvány menta Kaweco Classic Sport egy 1.1-es heggyel.
Sajnos nem tudtam rendesen lefényképezni a sheen-t, de Tomoe River papíron (4. kép) élőben jobban látszik.

I got this ink at our latest pen meet up with the help from a visiting friend. To be honest I wasn’t expecting this, not just because the name teal means a bluish-green color to me, but because of the swatches I’ve seen. It’s not a bad ink, it behaves well and even has a pinkish sheen, but it’s not bluish-green, it’s a green that has some blue in it, I’m just not seeing it. :smiley:
The pen I was testing it is also new, I got from said friend when we were visiting Fiók (a stationary shop in Budapest). Now it’s color is exactly what I expected based on the pictures. A pastel mint Kaweco Classic Sport with a 1.1 nib.
Sorry about not being to able to capture the sheen better, it looks better in real life, especially on Tomoe River paper (4th picture).

Szép szín, nekem ez a színvilág az abszolút gyengém. :slight_smile:

Ha tudsz hozni egy üres fiolát a találkozóra, szívesen adok mintát! (Mert nekem is :D)
Sajnos kezdek kifogyni az üres fiolákból, így most csak cserélve tudnék adni.

Oké, azt hiszem, tudok vinni.:smiley:

oké! akkor felírom, hogy én se felejtsem el :smiley: