Sailor Pro Gear King of Pen

Múltkor elmentem a Tollak Boltjába, és megnéztem a Sailor King of Pen-t. Már egy ideje kíváncsi voltam rá, mert a neten elég jókat mondanak róla, de a többi Pro Gear modellhez képest nagyon drága, és látatlanban elég nehéz eldönteni, hogy tényleg megéri-e.
Csináltam néhány képet róla amin látni lehet a méretbeli különbséget a többi PG-hez képest:


Ballról jobbra: Pro Gear Slim Mini, Pro Gear, PG King of Pen, Pro Gear Slim

Nekem a kisebb PG modellek kicsit kicsik a kupak nélkül, a KOP-t csak rövid ideig tudtam kipróbálni, de úgy éreztem ez kupak nélkül is kényelmes lenne nekem.

Összehasonlítás egy Visconti Homo Sapiens-szel, a HS hosszabb, de a KOP vastagabb:


Visconti Homo Sapiens Maxi vs. Sailor PG King of Pen

Mint mondtam, csak rövid ideig tudtam kipróbálni, nem volt benne tinta ezért írni se tudtam vele, de az a helyzet, hogy sajnos nagyon megtetszett, szóval lehet hogy elkezdek egy hosszú távú megtakarítási tervet rá. :smiley:

1 Like

Szuper összehasonlítás, köszi! Mindig is kíváncsi voltam, mekkora a különbség az egyes modellek között. Ez most megerősített, hogy nekem nem érdemes a sima Pro Gear-nél feljebb nézelődnöm. :slight_smile: De azért egyszer megtapogatnám, csak kíváncsiságból. Remélem, hamarosan te leszel a KOP boldog tulajdonosa. :slight_smile:
A hegye milyen? A weboldalon csak M-et láttam.

M-es volt, de azt mondták hogy tudnak más hegyű és színű modellt is rendelni az európai Sailor-tól.
Nekem pl. a demonstrátor teszik nagyon, ebben lehet látni azt a nagy konverter tartót, ami engem egy turbinára emlékeztet :slight_smile:

Amúgy azt néztem hogy Japánban, a Rakuten-en, 45e Yen-ért is árulják, ami még mindig sok, de már elég vonzó ár, csak ez szállítás és vám/ÁFA nélkül van :slight_smile:
https://item.rakuten.co.jp/swallow/109619400/

Rakutenről rendelt már amúgy valaki?