Magyarországi hírek

Most tollban van már az RO Avocado, Motor Oil, és a Lamy Beryl és Benitoite, mindegyik tollon valamilyen stub hegy van. :slight_smile:
Majd viszem mind. Mondjuk amiben az Avocado van kicsit száraz hegy szerintem. Lehet hogy beleteszem egy másik tollba is, mert írás közben annyira nem látom azt a színváltozást annál a tintánál se :slight_smile:

Ó, én szeretem a stub hegyeket. :smiley:

A Tollak Boltjában már lehet kapni az új babér zöld Platinum #3776-ot, a Procyon-okat, és szettben a Platinum Mix Free tintákat. Az az érdekes, hogy pl. a Bourgogne árát is felemelték 49e-re, Laurel Green 33e Ft. A másik érdekes dolog, hogy ezen az akciós áron a Mix Free szett kb. annyiba került, mint Japánban, mert ott 1000 Yen egy üveg (plusz áfa), és 9000 Yen kb. ennyi. :slight_smile: Lehet hogy veszek is abból a szettből. :slight_smile:

Nem egészen értem, mi történt az áraikkal, mert a Bourgogne önmagában 49e, de a tolltartós szettben csak 31e, és a Chartres Blue-ból is van fent 31e és 42e verzió.
A Laurel Green-nek örülök, nem sok különbség van az ebay-es árakhoz képest, de még jenben is kb. ennyi volt, mikor legutóbb néztem.

Hétvégén voltam a Tollak Boltjában @pennonia -val, és azt mondták hogy fognak Colorverse tintákat árulni! Azt nem tudták megmondani, hogy melyik színek, vagy melyik évadból lesznek.
Mellesleg megnéztük a Nakaya gyűjteményüket, mert mint kiderült van nekik vagy 10 db :smiley:

1 Like

És milyen Nakayákat rejtegetnek?
(Ööö, akarom tudni?)

1 Like

De elméletileg még ezen sincsen rajta az összes :smiley:

1 Like

Azokat a Decapodok

Vinném az egész dobozt ha lehetne :joy: Azt mondta a hölgy, ha jól emlékszem, hogy 250k darabja a Nakaya tollaknak.

Arra azért rá kell gyúrjon az ember.

1 Like

Igen, amiben az az érdekes hogy modelltől és hegy színtől függetlenül, ha megnézitek a Nakaya oldalát akkor ezek 100USD különbségek minimum.
Amúgy az EU-s árakkal versenyképesek, de az amerikaiakkal kevésbé, csak hát onnan valahogy ide is kell hozatni :smiley:

A Green Papírban lehet kapni Lamy Beryl-t, meg ha kéritek a többiből is tudnak hozni. @Kimmuriel mondta, hogy a Pirex-ben már nem talált, szóval ha valakit érdekel az a GP-be menjen :slight_smile:

Én ma megnéztem a Ferencieken ami kint volt próbának, 3 ki volt fogyva de nem volt szívem megkérni az eladókat, hogy töltsék fel, mert szerintem szívrohamban meghaltak volna :sweat_smile:
Viszont elárultam nekik, hogy már árulják az új bronz tintát (meg tollat) de sajnos nekik nem volt és nem is várnak belőle (Duna plázában meg Westendben vannak), szóval ha valakinek kell, az ott keresse.

Megtaperoltam a Lamy Studionak azt a verzióját aminek gumis a markolata (végre) és tök jó fogása van, sokkal jobb, mint ahogy vártam. Csak ha valakit érdekel a toll itt a kezedbe adják. :slight_smile:

Már kaphatóak a Colorverse tinták a Tollak boltjában:
https://muveszekboltja.hu/tollak-boltja-113/tinta-patron-tus-185/colorverse-tintak-2701

Nevetséges áron :joy:
Remélem, a többi tintagyártó nem veszi át ezt az árazási politikát…

Ez most nem a gyártó sara, nyugati boltokban 30 EUR. Igaz az is még 9500Ft de nem 14eFt.

Egyetértek. Ahogy Dani is írja, nem a gyártó sara. Érdekes, hogy a Bomo úgy tud Robert Ostert, japán tintákat és KWZ-t árulni, hogy nem majd’ kétszeres áron próbálkozik velük.
A Tollak Boltjában legalább a Diamine és J. Herbin tintákból bőséges a választék, és azoknak az áraik nem szálltak el. Örültem a hírnek, hogy lesz náluk Colorverse is, de így inkább máshonnan szerzem be, ami nekem kell majd.

Egy pillanatra megijedtem, de aztán megláttam az árát XD
Hát ja, pláne, hogy van ahol még kedvezményt is ki lehet fogni.
De azért örülök, hogy árulják, csak remélem lesz majd leárazás itt is, mert különben rajtuk marad.

Besenyő Pista bácsi szavaival élve: „Nooooormális?!” :open_mouth:

3 Likes

Amíg 80 ml Diamine 9 euro, addig számomra nincs kérdés.

Nem tudom mennyire tartozik ide de most szólt a beszállítóm, hogy a Kaweco kivonja a piacról az ICE Sportokat.

Bővebben, hogy mi az újdonság: https://www.pennonia.eu/announcement-new-and-discontinued-kaweco-products/

A hétvégén (vasárnap este) adok le egy rendelést az új FROSTED Sportokra de ha esetleg valaki szeretne egy ICE Sportot az írjon rám privátban mert már csak a készlet (a beszállítónak) erejéig lehet őket kapni aztán Budapesten személyesen átvehető.

szerk: valamint a SKYLINE fehér és rózsaszín se kapható már.

Beszéltem a Tollak Boltjával, és azt mondták, hogy a jövőben drágábbak lesznek náluk a Platinumok, mert a Platinum drágábban adja nekik a tollakat. Mondjuk 1-2 toll már egy ideje drágult, pl. a Bourgogne, de most ahogy látom a régi készletnek az árát is elkezdték emelni (pl. ez). Szóval ha valaminek a vásárlását tartogattátok, lehet hogy nem árt előre hozni :slight_smile:.

Még azt is mondták, hogy van egy fa F hegyes #3776 Yakusugi-juk 125e Ft-ért:

és egy másik, B hegyes Izumo modelljük (Togi Yakumo, PIZ-80000N-92) 240e Ft-ért:

Egyenként csak megtudjuk miket árulnak :smiley:

1 Like