Magyarországi hírek

Az áldóját de szép az a fa century!
Nekem a laurel greenre fáj a fogam, de az nem mostanában lesz, hogy megveszem. Pedig 33 -ért megéri. Ebay-en 100 dodó alatt nem láttam, plusz áfa plusz postaköltség.

Sajnos a Laurel-nek is felemelték az árát (39eFt) több más Platinum-mal együtt.
Szombaton mellesleg kiderült, hogy van nekik raktáron Platinum 3776 Sai és Shoji is, nem kérdeztem az árakat, úgyis @Kym veszi meg ezeket. :stuck_out_tongue:

A tegnap toll találkozón ott voltak a Shirokuma bolt tulajai is, hoztak mutatóba csomó érdekes dolgot, és mondták hogy tudnak hozni kérésre dolgokat Japánból.

Február végén a Tollak Boltja néhány hónapra bezár felújítások miatt.
A webshop ez alatt is működni fog, és akiket jobban ismernek, azoknak a drágább tollakat is kiküldik.

1 Like

Sziasztok!

Nem tudom valaki találkozott mára az Erdélyben készülő fa töltőtollakkal, a Pennákkal? Esetleg valaki tud valamit ezekről a tollakról? https://penna.ro/
Én régen szemezek egyel, de a flex mániám miatt még nem ruházta be egy ilyenre. :slight_smile:

Üdv. Kristóf

Nagyon szépek ezek a fa tollak, és a fémmunka is igényesnek tűnik. Nekem ezeknek a fogó része nem jönne be.

A “German Iridium Point” hegyekről az FPN-en van egy ilyen bejegyzés:

Beware that most any contemporary pen with a German Iridium nib is, in fact, not German, nor does it use iridium. Chinese suppliers bought out the tooling for German iridium nibs when a number of major German players went out of business, the most notable of which was Reform. Rather than spend money to alter the nib stamp, they just kept going with the German Iridium markings. The steel is of a much lower quality, they use poor tipping material (if anything at all), and the workmanship is generally poor. This isn’t to say all Chinese pens are of low quality, but the ones bearing the German stamp most certainly are.
http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/77033-german-iridium-nibs/

Azt írják még a topikban, hogy persze ezek is lehetnek nagyon jó hegyek, de van benne egy lutri-faktor, mert többfelé is nyomnak IPG felirattal hegyeket. Lehet, hogy érdemes megkérdezni az erdélyi gyártót, hogy honnan szerzi be a hegyeket, és milyen minőségellenőrzésen, igazításon esnek át.

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást Petrisz! Teljesen egyetértek, a markolati rész nekem sem jön be annyira! Köszönöm!